Věnováno památce našich předků

Dašické kalendárium
21. století

 

06. 12. 2001 Zastupitelstvo schválilo vstup města Dašice do „Svazku obcí Loučná“ se sídlem v Sezemicích.
15. 11. 2002 Starostou byl zvolen Ladislav Racek.
19. 06. 2003 Zastupitelstvo schválilo výstavbu řadových domků v Jižní ulici firmou Lumberjack, a.s.
11. 12. 2003 Zastupitelstvo schválilo převzetí areálu bývalých kasáren od státu.
27. 05. 2004 Zastupitelstvo schválilo zřízení nové místní části města Dašice v katastrálním území Zminný s názvem "Pod Dubem".
11. 06. 2005 Starosta Dašic Ladislav Racek odhalil v Tylově ulici pamětní desku Josefu Vosáhlovi, majiteli továrny na biče a hnací řemeny (1841-1918).
02. 11. 2006 Starostou byl zvolen Bc. Jiří Hora.
28. 04. 2007 Ve Štenclově ulici bylo slavnostně otevřeno první městské dětské hřiště v Dašicích.
17. 11. 2007 Přesně v poledne byl proveden odstřel komína kotelny v areálu bývalých kasáren.
10. 12. 2007 Byla předána do užívání nová cyklostezka Dašice -  Kostěnice.
18. 07. 2008 Starostou byl zvolen Ladislav Racek.
11. 11. 2010 Starostou byl zvolen Mgr. Petr Zikmund.
08. 10. 2012 Za přítomnosti kamer televizního zpravodajství bylo provedeno slavnostní otevření nového mostu přes Loučnou ve Štenclově ulici.
05. 11. 2014 Starostou byl opětovně zvolen Mgr. Petr Zikmund.
17. 03. 2015 Zemřel v Pardubicích Josef Janiš, vlastivědný pracovník, zakládající člen Klubu přátel Pardubicka, nositel Medaile města Pardubic. Narodil se v Dašicích 25. 1. 1920.
22. 05. 2017 Zemřel v Praze Prof. Ing. Miroslav Tuček, CSc., finančník, národohospodář, pedagog, po listopadu 1989 první generální ředitel Investiční banky. Narodil se v Dašicích 3. 12. 1929.
03. 06. 2017 V areálu restaurantu Dašické sklepy byl slavnostně otevřen pivovar a bylo zahájeno čepování piva vařeného v Dašicích.

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode